• Drodzy Rodzice 
      Zapraszamy Rodziców dzieci, które znalazły się na liście kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola na nowy rok szkolny 2019/2020 do podpisania dokumentów niezbędnych w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

       

      Dokumenty wypełniają:
      1) Rodzice nowych dzieci zakwalifikowanych do przedszkola - wszystkie trzy załączniki
      2) Rodzice dzieci kontynuujących edukację przedszkolną w naszym przedszkolu tylko dwa załączniki: Wizerunek dziecka i Upoważnienie do odbioru.
      Dokumenty można także pobrać w wersji wydrukowanej w przedszkolu w godz. 8.00 - 16.00

      Oswiadczenie_woli(1).docx

      Upowaznienie_do_odbioru(1).docx

      Wizerunek_Dziecka(1).docx

       

       

    • Rekrutacja 2019/2020
     • Rekrutacja 2019/2020

     • Zgodnie z Zarządzeniem 0050.10.2019 Burmistrza Kożuchowa z dnia 18 stycznia 2019r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2019/2020 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowdzonych przez Gminę Kożuchów 

      OGŁASZAMY REKRUTACJĘ DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

      Dokumenty składamy w terminie 11.02.2019 - 28.02.2019r. 

      Rodzice dzieci chodzących do naszego przedszkola wypełniają tylko druk deklaracji potwierdzającej wolę kontynuowania edukacji w naszym przedszkolu :)

      druk_1_-_deklaracja.docx

      W dniu 04.03.2019r. komisja rekrutacyjna poda listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkola.

      W terminie od 05.03.2019r. do 14.03.2019r. rodzice kandydatów zakwalifikowanych składają pisemne oświadczenie potwierdzające wolę przyjęcia dziecka do naszego przedszkola, nie złożenie oświadczenia będzie oznaczało rezygnację z miejsca w przedszkolu.

      W dniu 18.03.2019r. komisja rekrutacyjna poda listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola.

      Poniżej zamieszczamy dokumenty rekrutacyjne do wydrukowania i przyniesienia do przedszkola, dokumenty wydrukowane można pobrać w przedszkolu w godz. 7.00 - 17.00 u dyrektora, w administracji  u p. Marleny Szczerbińskiej lub w Grupie Kaczuszek.

      druk_2_-_wniosek.DOC

      druk_3_-_oswiadczenie_-_wielodzietnosc.docx

      druk_4_-_oswiadczenie_-_samotne_wychowywanie_dziecka.docx

      druk_5_-_oswiadczenie_-_zatrudnienie.docx

      druk_6_-_oswiadczenie_-_podatek.docx

      załączniki: druk 5 / zatrudnienienie i druk 6 / podatek wypełnia każdy rodzic / prawny opiekun indywidyalnie

      załączniki: druk 3 / samotne wychowywanie dziecka i druk 4 / wielodzietność wypełnia rodzina

    • Pomożesz bo możesz
     • Pomożesz bo możesz

     • Drodzy Rodzice. 
      DKM Polska Zachodnia organizuje w naszym przedszkolu zbiórkę nowych zabawek dla dzieci z nowotworami - małych pacjentów w Przylądku Nadziei we Wrocławiu.
      Zostaną one przekazane w czasie wizyty na oddziale. Takie niewielkie upominki pozwolą ukoić ból i cierpienie chorych dzieci. Chcemy aby zobaczyli jak wielu przyjaciół mają wokół siebie i poczuli wsparcie płynące od nas wszystkich ♡
      Ważne jest aby zabawki były nowe, ponieważ dzieci mają obniżoną odporność. Na Wasze wsparcie czekamy do 10 lutego.
      Prosimy o udostępnianie, aby nasza prośba dotarła do jak największej liczby osób, które mogą wesprzeć nasze działania

    • Jesteśmy z WOŚP:)
     • Jesteśmy z WOŚP:)

     • Jak co roku nasze Przedszkole wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Grupa "Pszczółek" pod kierownictwem nauczycielek: Beaty Polikowskiej i Barbary Walas przygotował  piękne jasełkowe przedstawienie, które zaprezentowła w dniu dzisiejszym na scenie Centrum Kultury "Zamek".

    • Wigilia w Przedszkolu
     • Wigilia w Przedszkolu

     • Jak co roku ostataniego dnia zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia w każdej grupie usiedliśmy do Przedszkolnej Wigilii. Stoły nakryte obrusem i pięknie przystrojone, budowały świąteczną atmosferę.  Wspólna Wigilia kończyła realizację we wszystkich grupach tematyki: "Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje".        Gr. Pszczółek zaprosiła wszystkie dzieci i pracowników na pięknie przygotowane Jasełka, których oglądanie poprzedziło spotkania przy stole . Było dużo wspólnych życzeń i wrażeń.  

      Jasełka Gr. Pszczółek:   

       https://www.facebook.com/pm1kozuchow/videos/2221322038110048/

                  

                                  

    • Świąteczna paczka
     • Świąteczna paczka

     • W naszym Przedszkolu uczymy dzieci emapii i zrozumienia dla innych osób. Przedszkolaki z Gr. Biedronek wspólnie z rodzicami zebrały żywność dla osób potrzebujących, z których przygotowały świąteczną paczkę. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zrozumienie potrzeb innych heart

    • Mikołajki w Przedszkolu
     • Mikołajki w Przedszkolu

     • Nadszedł długo oczekiwany dzień. Przybył gość w czerwonym  kubraku, z białą brodą. Dzieci przygotowały na jego przybycie: wiersze, piosenki, laurki, a nawet poczęstunek: ciasteczka z mlekiem. Nasz gość - Św. Mikołaj - przywiózł dla dzieci paczki, każde dziecko dostało domek z układankami oraz słodycze. Dzieci były bardzo, bardzo zadowolone.  Mikołaju, czekamy na ciebie za rok! Do zobaczenia!

      Więcej zdjęć i filmów na:   https://www.facebook.com/pm1kozuchow/

                                

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Dzisiaj w baszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie Przedszkolaki przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubieńcami. Grupa Żabek wraz z p. Anitą Bembnowicz-Matuszewską i Joanną Wczelik, która prowadziła imprezę przygotowała bardzo ciekawe gry i zabawy dla wszystkich dzieci. Było wesoło i zabawnie, dzieci rozpoznawły: po opisie znane bajkowe misie, muzykę z bajek o misiach, układały puzzle misiowe ......           Na koniec na dużym ekranie (tak jak w kinie) oglądały bajki o misiach.                                                                               Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/pm1kozuchow/

                    

                                 

    • Dbamy o bezpieczeństwo
     • Dbamy o bezpieczeństwo

     • Podczas spacerów i wycieczek poza teren Przedszkola bardzo dbamy o bezpieczeństwo dzieci. Żółte odblaskowe kamizelki bardzo nam w tym pomagają. Jesteśmy bardzo dobrze widoczni.

      Na zdjęciu Gr. Żabek, która w ramach tematyki związanej z poznaniem swojego adresu zamieszkania i wyglądu swojego domu, wybrały się na spacer aby zobaczyć jak wyglądają kamienice na ul. Słowackiego i dla porównania bloki na os. 22 Lipca

    • Rekord dla Niepodległej
     • Rekord dla Niepodległej

     • W piatek 9 listopada o godz. 11.11 wszystkie dzieci i pracownicy z naszego przedszkola wspólnie z innymi dziećmi z przedszkoli oraz uczniami ze szkół z całej Polski spiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej "Rekordu dla Niepodległej"

      Z danych Ministra:
      Ponad 4,8 mln uczniów (4 815 000) i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty (468 930) z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych (24 120) zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej

      https://www.facebook.com/pm1kozuchow/videos/165913584363208/

    • Dzień Niepodległości
     • Dzień Niepodległości

     • Dzisiaj w naszym Przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy 100 lecie Święta Niepodległości. Grupa Biedronek pod kierunkiem p. Doroty Krzyżanowskiej oraz Karoliny Bojdak-Zarzyckiej przygotowała bardzo ładny i wzruszający program artystyczny. Były wiersze, piosenki ... był piękny Polonez. Na koniec wszystkie dzieci i pracownicy otrzymali biało-czerwone kotyliony. 

      Więcej zdjęć i film na:   https://www.facebook.com/pm1kozuchow/,  

      https://www.facebook.com/pm1kozuchow/videos/1994205537312719/

       

       

                                              

                                            

                                       

                                                      

                                      

                                     

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • Po raz trzeci nasze Przedszkole wystąpiło z inicjatywą organizacji w naszej gminie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Honorowy patronat objął Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek. Udział w imprezie potwierdziły placówki: Publiczne Przedszkole Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 1 - oddział przedszkolny, Przedszkole - Ochronka, Niepubliczne Przedszkole Akademia  Malucha.

      Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej  w rozwoju i edukacji dzieci.  Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu 2013 roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który we wrześniu  2013 przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

      Cele Dnia Przedszkolaka:

      Propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego

      Dostarczenie dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

      Integracja przedszkoli z różnych regionów kraju

      Integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób oraz instytucji  mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli.

      W gminny obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wzięły udział grupy starszych dzieci:  Pszczółki. Kaczuszki i Biedronki i Sowy

      Grupy dzieci młodszych - Motylki i Żabki  - świętowały w Przedszkolu.

      https://www.facebook.com/pm1kozuchow/photos/pcb.1582983835134594/1582983265134651/?type=3&theater

       

                                             

                                           

                                           

                                                                        

       

          

    • Kożuchów dzieciom 4
     • Kożuchów dzieciom 4

     • Kochani Rodzice, Kochane Dzieci

      Z radością informujemy, iż otrzymaliśmy dofinansowanie na kolejny projekt edukacyjny: "Kożuchów dzieciom 4, wszystkie dzieci nasze są".

                                                                                        

    • Festyn Rodzinny 2018
     • Festyn Rodzinny 2018

     • Kochani🙂
      Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejny Festyn Rodzinny         
      Termin: piątek 11 maja 2018r. w godz. 16.00-20.30
      Miejsce: ogród wokół przedszkola

                                    Program_Festynu_2018.pdf

      Życzymy dobrej zabawy i dużo szczęścia w losowaniu :)

    • Teatr Cudaki
     • Teatr Cudaki

     • Dzisiaj odbyło się w Centrum Kultury Zamek przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy teatralnej CUDAKI. Grupę tworzyli Rodzice i Pracownicy naszego Przedszkola. Był to podarunek od Nas Dorosłych dla naszych Milusińskich. Przedstawienie składało się z wierszy Jana Brzechwy, pięknie przygotowana scenografia, stroje, aktorzy, którzy wczuwali się w role oraz wspaniała widownia to sukces, który dzisiaj zawitał na zamkową scenę.

       

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli  się do wspóllnej zabawy heart

       

           

          

                       

          

       

                   

      ​​​​​​                                                            

liczba odwiedzin: 44754