• Pasowanie
     • Pasowanie

     •  

      W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym Przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

      25 dzieci, które po raz pierwszy przyszły w tym roku szkolnym do naszego Przedszkola zostało przyjętych w poczet naszych wychowanków. Wśród pasowanych przedszkolaków był 15 dzieci z Grupy Żabek 7 dzieci z Grupy Sowy, 1 dziecko z Grupy Biedronek i 2 dzieci z Grupy Kaczuszek. Jedynie do Grupy Pszczółek nie przywędrowało żadne nowe dziecko. Grupa Motylków zorganizuje swoje pasowanie na przełomie padzirnika i listopada.

      Na dzisiejszą uroczystośc program artystyczny przygotowała Grupa Pszczółek. Dziękujemy Dzieciom i Paniom :)

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nowym Przedszkolakom i ich Rodzicom.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     •                              

                 

      https://www.facebook.com/100012379781659/videos/353545801734743/

      W gminny obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wzięły udział grupy starszych dzieci: Sowy, Pszczółki. Kaczuszki i Biedronki

      Grupy dzieci młodszych - Motylki i Żabki  - świętowały w Przedszkolu.

      Po raz drugi nasze Przedszkole wystąpiło z inicjatywą organizacji w naszej gminie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Honorowy patronat objął Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek. Udział w imprezie potwierdziły placówki: Publiczne Przedszkole Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 1 - oddział przedszkolny, Przedszkole - Ochronka, Niepubliczne Przedszkole Akademia  Malucha, Niepubliczy Oddział Przedszkolny Muchomorek.

      ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA

      W ŚRODĘ 20 WRZEŚNIA 2017 O GODZ. 9.15

      miejsce : RYNEK koło fontanny

      Oólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej  w rozwoju i edukacji dzieci.  Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu 2013 roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który we wrześniu  2013 przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

      Cele Dnia Przedszkolaka:

      Propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego

      Dostarczenie dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

      Integracja przedszkoli z różnych regionów kraju

      Integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób oraz instytucji  mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli.

       

    • Policja w Przedszkolu
     • Policja w Przedszkolu

     •  

      Dzisiaj po śniadaniu zawitali do naszego Przedszkola mundurowi Goście. Grupa Biedronek zaprosiła przedstwicieli Powiatowej Komendy Policji wraz z dzielnicowym z naszego rejonu. Goście opowiadali m.in. o pracy Policji, bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym. Przedszkolaki entuzjastycznie powitały niecodziennych gości. Wizyta Policjantów wiązała się z realizowaną w miesiącu wrześniu tematyką dotyczącą bezpieczeństwa naszych Przedszkolaków.

                                                                                                                                                           

    • Święto Jabłka
     • Święto Jabłka

     • W dniach 16-17 września 2017r. nasze miasto - Kożuchów, po raz kolejny organizuje Święto Jabłka.

      Przedszkole reprezentować będzie grupa Kaczuszek, która wystąpi z krótkim programem artystycznym  miejsce sceny RYNEK  - sobota  godz. 12.00 

                                                                                SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    • Startujemy!
     • Startujemy!

     • Kochane Dzieci i Kochani Rodzice

      Serdecznie witamy Was w naszym Przedszkolu

      w nowym roku szkolnym 2017/2018.

      Dzieciom życzymy dużo radości, wesołej zabawy, ciekawie i przyjemnie spędzonych chwil wśród rówieśników.

      Rodzicom zaś, zadowolenia z podjętej decyzji oddania dziecka do naszej placówki, obdarzenia nas zaufaniem, iż sprostamy Państwa oczekiwaniom.

      Życzymy wielu ciekawych wrażeń.

      Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

    • Wakacje
     • Wakacje

     • Wakacje, wakacje piękny czas .... tylko szkoda, że tak szybko przeminęły ....  powoli nadszedł czas powrotu do codziennych obowiązków. Rodzice niestety wracają do pracy, dzieci do szkoły i/lub  przedszkola.

      Kochani.

      Pamiętajmy, że za rok znowu przyjdą wakacje, .... a czekając na nie można będzie w Naszym Przedszkolu przeżyć wiele ciekawych i wspaniałych chwil.   Już teraz zapraszamy smiley

    • Projekt - na finiszu
     • Projekt - na finiszu

     • Dzisiaj zakończyliśmy realizację kolejnego unijnego projektu "Kożuchów dzieciom 3, wszystkie dzieci nasze są". W ramach projektu utworzyliśmy i wyposażyliśmy nowy oddział dla dzieci trzy letnich, przekształcilliśmy jeden z oddziałów ogólnodostępnych na integracyjny, przebudowaliśmy wejście do przedszkola wykonując podjazd dla osób niepełnosprawnych wraz z miejscami parkingowymi, doposażyliśmy bazę przedszkola w bardzo wiele pomocy dydaktycznych i wyposażenia, podnieśliśmy kompetencje i kwalifikacje kadry pedagogicznej w zakresie integracji sensorycznej, terapii ręki, psychomotoryki, arteterapii, pracy z dzieckiem autystycznym, pracy w/g metody systemu daltońskiego. Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych prowadzone były zajęcia integracji sensorycznej, dogoterapii, wczesnego wspomagania, logopedyczne, terapii ręki, psychomotyoryczne, arteterapeutyczne. 

    • Żegnaj przedszkole ...
     • Żegnaj przedszkole ...

     • Piękna zamkowa sala, atmosfera powagi ...... w dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość pożegnania dzieci idących do szkoły z grup Sowy i Kaczuszki. Uroczystość rozpoczął pięknie wykonany przez dzieci przy dźwiękach muzyki Polonez, oraz krótkie przemówienia w wykonaniu p. Pawła Jagaska Burmistrza Kożuchowa oraz Dyrektorki Przedszkola. Dzieci z grup Sowy i Kaczuszki zaprezentowały program artystyczny, otrzymały na pamiatkę pamiątkowe tablo, dyplom ukończenia przedszkola, książeczkę z bajkami oraz rożek z cukierkami. Dzieci z grupy Biedronek pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki wierszykami oraz pamiątkowymi zakładkami do książek. Wzruszeni Rodzice podziękowali pracownikom przedszkola za włożony trud w wychowanie i edukację dzieci.

      Bardzo dziekujemy wszystkim Paniom za piekne przygotowanie uroczystości. 

liczba odwiedzin: 62877