• Motylki - materiały

• Kochani Rodzice,

Poniżej prezentujemy materiały edukacyjne jakie można wykorzystać do pracy w domu z dzieckiem 3 letnim. Podczas pracy zdalnej w 2020r. zamieściliśmy je tutaj dla rodziców naszych Motylków. Zapraszamy do ich wykorzystania w wolnej chwili.

22.04.2020 r. Dzień Ziemi

Co dzieci o ochronie przyrody wiedzą?

Gimnastyka dla Smyka i Sensoplastyka

BOBAS - Gimnastyka dla Smyka - online-szukaj na Facebook

LINK   https://www.facebook.com/1946799515577183/posts/2580399962217132/

Spotykania są 3 razy w tygodniu (wt, czw, sob) czas 30 min.

Zrób i wyślij wirtualnie kartkę dla osób w potrzebie, samotnych, starszych lub bohaterów służby zdrowia.

Świąteczny króliczek.

Jeśli macie Państwo trochę czasu wolnego i chcielibyście wspólnie z dziećmi wykonać świąteczną ozdobę, polecam króliczka ze skarpetki

Myślę że potrzebne materiały znajdą się w domu a z nich można wykonać coś,

co ozdobi nam mieszkanie na czas Wielkanocy.

Kotek i Myszka :)

Kangurek na "przyda się" czyli różne skarby Motylków

Jeśli macie Państwo trochę wolnego czasu i ochotę to może zechcecie zrobić razem z dzieckiem Kangurka na "przydasie".

1. Potrzebne będą:

wydruk wzoru kangura-najlepiej na grupszym papiere, nożyczki, farbki, pędzelek, kubeczek papierowy lub gruba foremka papierowa na muffinki, klej

2. Kolorujemy Kangura farbą lub kredkami

(ładnie wyglądają też pastele).

3. Wycinamy dużego i małego kangura, w białym miejscu przyklejamy kubeczek i gotowe!

Jeśli ktoś nie ma kubeczka może pomalować i przykleić kieszonkę, która jest też we wzorze.

LINK  kangur.docx

Trochę ruchu i energii od rana przyda się każdemu :)

"Owocowa sałatka" w niecodziennym wydaniu.

Troszkę witamin dla naszych Motylków bardzo się przyda !

LINK witaminy-dla-dzieci.docx

Kreatywne spędzanie czasu wolnego. Bardzo ciekawe i nietrudne propozycje jak, głównie z papieru, zrobić zwierzątka. Zwierzątka można wykorzystać do wielu zabaw a nawet gier. Polecam!

LINK    https://www.facebook.com/PQ1986/videos/222733715771448/

O wiosennych porządkach... w przemiły sposób ....

warto posłuchać...ja oderwać uszu nie mogę ;)

od razu czuć wiosnę :)

Znajdź podobieństwa i połącz w pary bociany

LINK bociany-podobienstwa.docx

OWOCOWY WĄŻ

Potrzebne będą:

• banany
          • kiwi
          • rodzynki
          • czerwone jabłuszko

Dzieci, które nie przepadają za jedzeniem owoców, być może zmienią zdanie, jeśli wspólnie z rodzicami przygotują owocowego węża. Nie jest on jadowity, za to bardzo soczysty i pełen witamin.

Obrane owoce tniemy w plastry i układamy na talerzu na przemian – imitując wijącego się węża. Oczy wykonujemy z rodzynek, a czerwony język z jabłka.

SMACZNEGO!

A może ktoś jest zainteresowany jogą dla dzieci? W bardzo przystępnej formie, można ćwiczyć razem z dziećmi w zamieszczonym poniżej filmie. Razem zawsze raźniej :) Ciekawa forma zajęć ruchowych dla dzieci w domu.

Zadania "CO TU NIE PASUJE?!"

Ćwiczenie eliminacji ze zbioru (także logicznego myślenia, analizy i syntezy wzrokowej):

Zestaw zawierający siedem zbiorów. W każdym zestawie jeden obrazek nie pasuje do pozostałych. Podczas ćwiczeń należy odnaleźć go, oraz wyjaśnić dlaczego nie pasuje.

LINK co-tu-nie-pasuje(1).doc

MEMO ZWIERZĘTA do druku dla dzieci.

Korzyści dla dziecka są naprawdę wielkie – dziecko ćwiczy umiejętność koncentracji oraz pamięć. Dodatkowo, dzięki obrazkom może szybciej nauczyć się nowych pojęć

Najprostsza opcja, w której ćwiczymy pamięć – odkrywamy poszczególne karty, zapamiętujemy co na nich widnieje i gdzie je odkładamy, aż w końcu zbieramy w pary.

LINK memo-zwierzeta.pdf

Polecam, codziennie o 10.00 Poranki Freblowskie dla dzieci

Jutro, tj czw. 26.03.2020 r. o godzinie 18.05 polecam znów teatrzyk na stronie Facebook Kutnowskiego Domu Kultury.

Tym razem "Zając chwalipięta"

Wierszyki

1. “Nasionka”

Lećcie nasionka z wiatrem po świecie

może gdzieś w ziemi kącik znajdziecie.

Da wam ziemia kącik mały,

w nim będziecie kiełkowały… (L. Krzemieniecka)

2. "Robot ciach ciach ciach"

Ulubiony ostatnio wierszyk Motylków. Stoimy w kole ( u nas dzieci a w domu mogą to być członkowie rodziny, wystarczy jedna osoba do zabawy. Wszysycy biorący udział, powtarzają i  pokazją to co osoba stojąca na środku:

Jestem robot ciach ciach ciach ( dziecko pokazuje sztywnymi rękoma ruchy z góry do dołu)

Cały jestem z zimnych blach ( jak wyżej)

Zimne ręce, zimne nogi (pokazuje skrzyżowanymi rękoma ramiona oraz nogi-uda)

Pełno śrubek w głowie mam (łapie się za głowę i kręci nią na boki )

Czy umiecie drogie dzieci

Zrobić to co ja (tu osoba na środku pokazuje ćwiczenie np. przysiad, wymachy ramionami itp) a pozostałe osoby powtarzają).

Dalej kolejna osoba stoi na środku i mówi pokazując....itd

Piosenki

Na początek nasze poranne marsze i zwierzątka. W domu też można rozpocząć tak dzień. Z Panem Miłoszem :)

02-Marsz_(wersja_I).mp3

03-Zwierzatka_(wersja_I).mp3

1. "Szur szur szur szur"

2. "Lata motylek"

3. "Lofka śpiewa o miłości"

4. Maszeruje wiosna

Gry i zabawy

Karty pracy

1. Kolorowanka tęcza-polecam jednak wykleić ją kuleczkami z plasteliny.

LINK tecza-kolorowanka.doc

Filmy edukacyjne

Kochani Rodzice, Kochane Motylki!

w związku zaistaniałą sytuacją postaram się przygotwać coś ciekawego dla dzieci, żeby umilić troszkę ten czas.

Dziś 19.03.2020 r. polecam teatr dla dzieci online: Kunowski Dom Kultury "Lis Przechera" godz. 18.05

LINK Lis Przechera