•  

     Akademia Aquafresh                                            

     Polsce, próchnica u dzieci jest problemem społecznym; 60% trzylatków i aż 85,4% sześciolatków cierpi na tę chorobę. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce, poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, by poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.

     Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

     W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczą w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki. Podczas zajęć dzieci uczą się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiadują się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba. Dodatkowo dzieci dowiadują się, jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili, Milki, Szczotkuś oraz Robaczek-próchniaczek Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku szkolnego przedszkolaki czyszczą ząbki po śniadaniu.

     Z codziennego jadłospisu przedszkola wykluczono słodkie napoje oraz słodycze (podajemy je tylko bardzo okazjonalnie). Do dyspozycji dzieci jest woda do picia.

     Proszę kliknąć poniższy link:

     http://akademia-aquafresh.pl/

liczba odwiedzin: 1434