• Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Zajęcia w ramach WWR organizuje w naszym Przedszkolu (i prowadzi zajęcia) p. Marta Walków-Mazak posiadająca ukończone studia w zakresie wczesnego wieloaspektowego wspomagania rozwoju dziecka na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wczesne wspomaganie rozwoju to specjalistyczne zajęcia, których celem jest wspieranie rozwoju dziecka we wszystkich sferach jego funkcjonowania. Zajęcia w ramach WWR prowadzone są przez różnych specjalistów,  w tym logopedę, terapeutę, terapeutę integracji sernsorycznej, psychologa. Dokładny wybór zajęć uzależniony jest od potrzeb dziecka.

Które dzieci mogą skorzystać z WWR?

Wczesne wspomaganie rozwoju przysługuje tym dzieciom, u których stwierdzone zostanie opóźnienie rozwoju. Mówiąc konkretnej, wśród problemów, których stwierdzenie bywa wskazaniem do WWR, wymienić można przede wszystkim:

-zaburzenia ze spektrum autyzmu,

-niepełnosprawność intelektualną,

-opóźnienie rozwoju mowy,

-opóźnienie rozwoju ruchowego,

-znaczne wady wzroku,

-deficyty słuchu.

Warto podkreślić, że dzieci mogą korzystać z WWR od momentu stwierdzenia u nich nieprawidłowości rozwojowych do chwili rozpoczęcia przez nie nauki w szkole. Ważne jest to, aby oddziaływania terapeutyczne wdrażać możliwie jak najwcześniej: im szybciej zostaną one rozpoczęte, tym większe stają się szanse na to, że uda się zniwelować deficyty rozwojowe u dziecka.