• Dyrektor Przedszkola

Marta Walków-Mazak

Wykształcenie:

Absolwentka studiów magisterskich w zakresie: Organizacja życia szkoły i praca opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studiów podyplomowych w zakresie: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Zielonogórskim i Wczesne wieloaspektowe wspomaganie rozwoju dziecka na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Oświatą w Wyższej Szkole Biznsu w Poznaniu.

Stopień awansu: nauczyciel mianowany

Kwalifikacje:

• oprócz kwalifikacji do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, dziećmi wymagającymi wsparcia w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, oraz zaburzeniami w zakresie motoryki małej

Ukończone kursy doskonalące w zakresie:

• Kurs kierownika wycieczek, pracy z dziećmi posiadającymi różne dysfunkcje, pracy z dziećmi przejawiającymi trudności wychowawcze dotyczące agresywnego zachowania się,  uatrakcyjnienia zajęć z dziećmi w zakresie zajęć plastycznych, ruchowych, muzycznych, arteterapii, muzykoterapii, Metody Dobrego Startu, zajęć ruchowych z wykorzystaniem chusty Klanza i Elementami Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne; rozwijające sprawności grafomotoryczne, rozwijania kompetencji kluczowych w tym kodowania i programowania,  kurs pierwszej pomocy przedmedycznej i inne.
          • Dodatkowe kwalifikacje w zakresie terapii ręki

Staż pracy: 16 lat, od 2008r. w naszym przedszkolu

Zainteresowania, hobby:

"Wolny czas poświęcam pracy :)
          Oprócz tego staram się jak najwięcej czasu poświęcać mojej rodzinie. Zależy mi na tym, aby był to czas spędzony bardzo aktywnie. Dużo jeździmy na rowerze. Uwielbiamy razem jeździć na mecze żużlowe do Zielonej Góry. Oczywiście Falubaz rządzi !!! Lubię czytać ksiązki kryminalne. Coraz większą pasją stają się dla mnie wycieczki w góry, póki co na razie te niższe :))"

- Marta Walków-Mazak