• Zajęcia dodatkowe na stałe realizowane w przedszkolu

Wszystkie zajęcia dodatkowe są dla dzieci bezpłatne :)

• Teatrzyki

• Spektakle teatralne odbywają się w naszym przedszkolu raz w miesiącu. Przedstawienia realizują różne trupy teatralne - po to, aby jak najbardziej urozmaicić charakter i formę spektakli. Tematem przedstawień są baśnie i legendy, ale także tematy dotyczące otaczającego świata. Te chwile pozwalaja dzieciom na wejście w świat fikcji, którą najmłodsi uwielbiają. Dzięki temu przedszkolaki mają okazję obserwować walkę dobra ze złem, utożsamiają się z baśniowymi bohaterami, uruchamiają swoją fantazję i kreatywność i rozwijają swoją wrażliwość.

• Koncerty umuzykalniające

• "W krainie Pani Muzyki" - to cykl edukacyjnych spotkań muzycznych, realizowanych w naszym przedszkolu przez muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego.

Koncerty umuzykalniające odbywają się w naszym przedszkolu każdego miesiąca. Ich celem jest zapoznanie najmłodszych  - w sposób profesjonalny, a jednocześnie jak najbardziej przystępny i odpowiedni dla ich wieku - z instrumentami, utworami wielkich kompozytorów, tańcem i piosenką.

Comiesięczne spotklania z Panią Muzyką cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszych przedszkolaków.

• Zajęcia rytmiczne

• Zajęcia rytmiczne są elementem Podstawy Programowej dla każdej grupy wiekowej i odbywają się w naszym przedszkolu 1 raz w tygodniu. Czas trwania zajęc to 30 min.

Towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia, przy czym głównym celem jest:

• rozwijanie muzykalności dzieci
        • rozbudowanie zamiłowania do muzyki
        • kształtowanie wrażliwości na muzykę
        • rozwijanie pamięci muzycznej, poczucia rytmu i słuchu muzycznego

Kształtowanie muzyczne dzieci odbywa się poprzez zastosowanie wielu form:

• zabawy ruchowe przy muzyce
        • nauka piosenek
        • gra na instrumentach perkusyjnych w czasie zabaw, piosenek i tańców
        • zabawy i formy improwizacji ruchowej i muzycznej
        • nauka tańców dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci
        • zabawy i ćwiczenia uwrażliwiające na podstawowe elementy muzyki (tempo, dynamikę, wysokości dźwięków, metrum, budowę utworów )

Zajęcia rytmiczne realizują również cele ogólno wychowawcze tj.:

• zapobieganie wadom postawy, kształtowanie sprawności i estetyki ruchu
        • rozwój umiejętności współpracy z kolegami w grupie

W naszym przedszkolu zajęcia rytmiczne prowadzi Sylwia Chmurzyńska

• Taniec

• Taniec towarzystki prowadzony jest w naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej 1 raz w tygodniu. Czas trwania zajęć to 30 min.

Zajęcia taneczne wspierają rozwój dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, poznawczej, emocjonalnej,
        społecznej, a nawet duchowej. Taniec rozwija prawidłową postawę ciała, sprawność motoryczną, koordynację i pamięć ruchową, świadomość własnego ciała, orientację czasowo-przestrzenną, szybkość reakcji. Angażując zmysły: słuch, wzrok, dotyk, ruch stymuluje integrację sensoryczną. Ułatwia procesy adaptacyjne, kształtuje poczucie własnej wartości, pewność siebie, samodzielność i komunikatywność. Uczy solidarności, otwartości i współdziałania w grupie. Wpływa na kształtowanie wrażliwości emocjonalnej, poczucia piękna i estetyki. Rozwija zdolność ekspresji i improwizacji ruchowej, inwencję twórczą oraz kreatywność, pobudza szeroko pojętą działalność artystyczną. Zajęcia taneczne wpływają na wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, opierając się na naturalnej potrzebie ruchu.v

Zajęcia w naszym przedszkolu prowadzi Małgorzata Pitrowska-Osuch - animator kultury, pedagog tańca, choreograf, trener, tancerz, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

• Język angielski

• Nauka języka angielskiego jest elementem Podstawy Programowej i prowadzona jest w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zajęcia trwają 30 min. i odbywają się dwa razy w tygodniu.

Celem zajęć językowych w przedszkolu jest przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym – rozwijanie świadomości istnienia odmienności językowej i kulturowej.

Nauka języka angielskiego w przedszkolu odbywa sie poprzez:

• organizowanie różnego rodzaju zabaw ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych,
        • wdrażanie dzieci do rozumienia poleceń nauczyciela w języku obcym,
        • wykorzystanie krótkich form wierszowanych i piosenek,
        • opowiadanie lub czytanie wspieranych gestem i ilustracjami historyjek.

Naukę języka angielskiego naszych przedszkolaków prowadzi  Malwina  .....  posiadajaca kwalifikacje pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.